top of page

Hakkımda

site foto.jpg
Uzmanlık Alanlarım

 

Çocuk Beslenmesi

Ergenlikte Beslenme

Besin Alerjileri ve İntoleransları

Hamilelik Dönemi ve Sonrası Beslenme

Sağlıklı Beslenme Programı Planlama

Kilo Verme & Kilo Alma 

Fonksiyonel Beslenme

Merhaba! :) 

 

Ben Diyetisyen Ronit Asa. Dört senelik lisans eğitimimi Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nde İngilizce olarak tamamladım. Eğitim esnasında stajlarımı Liv Hospital dahil olmak üzere çeşitli hastanelerde, özel kliniklerde, çeşitli kurum mutfaklarında, sporcu kliniklerinde ve halk sağlığı merkezlerinde gerçekleştirdim. 4 sene önce İsrael'e taşındım ve İsrael Sağlık Bakanlığından almış olduğum denklik ile İsrael'de mesleki yolculuğuma geriatri alanında hizmet veren bir hastanede klinik diyetisyen olarak devam etmekteyim.

 

Eğitimin deneyimlerle zenginleştiğine inananlardanım. Bu sebeple bir çok farklı disiplinlerden eğitimler alarak eğitimimi zenginleştirmeye devam ediyorum. Küçük yaşlardan başlayan bale tutkumu İngiltere'de "Royal Academy of Dance'dan almış olduğum sertifikalar sayesinde eğitmenlik seviyesine taşıyarak bilgilerimi ve tecrübelerimi küçük balerinlere aktarmaya başladım.

 

Çocuklar yetişkinlerin birer modelidir. Bu sebeple çocuklarımızı ne kadar farkındalıkla yetiştirirsek o kadar çevreyi farkında olan bir toplum yetiştirebileceğimize inanıyorum. İnandıklarım doğrultusunda çocuklara nasıl daha iyi eğitim verebileceğimi araştırırken karşıma çocuk yogası çıktı. 2018 yılında 3-15 yaş aralığı yoga eğitmenlik kursunu aldıktan sonra deneyimlerimin içerisine bale eğitmenliği dışında bir de çocuk yogası eğitmenliğini de eklemiş oldum. Daha sonra çocukların gelişimini, aldığım eğitimlerden yola çıkarak anne karnında başladığına karar verdim ve hamile yogası eğitmenlik kursunu aldıktan sonra hamile yogası eğitmeni olarak çocuk gelişimine olan katkım anne karnından itibaren başlamış oldu.

 

Bir çok alanda ve bir çok yaş grubu ile çocuklarla çalışma fırsatım oldu. Şimdi de beslenme lisans eğitimimi bu deneyimlerle birleştirerek çocuklara ve siz yetişkinlere aktarmak ve sizleri eğitmek istiyorum. Yetişkinlerde oluşan besleme problemleri çocukluktan gelen beslenme eğitimi eksikliklerinden kaynaklanıyor olabilir. Gelin hep birlikte bu sorunu çözelim ve kalıcı çözümlerle sağlıklı beslenmeyi artık bir yaşam tarzı haline getirelim.

bottom of page